Horváthné Márkus Ágnes

• Óvodai dajka, pedagógiai asszisztens

„A gyerekek jelentik azt a kezet, amellyel megragadhatjuk a mennyországot" (Henry Ward Beecher)

20 évvel ezelőtt kezdtem óvodában dolgozni, választásom akkor még nem volt tudatos – így hozta az élet.

Időközben rájöttem ez nem „véletlen". Jó érzés volt az óvodás közegben a gyermekek között lenni! Ezért szakmai képesítést szereztem dajkaként, a későbbiekben pedig pedagógus asszisztensként. Munkámmal igyekszem a felcseperedő gyermekeket támogatni, segíteni. Mindennapi tevékenységük során úgy jelen lenni, hogy számukra a „feladatok" örömöt szerezzenek, elégedettséget érezzenek, ha valamit önállóan elvégeznek, de ne okozzon számukra szorongást, ha valamiben segítségre szorulnak.

Érzelmi biztonságuk megteremtése a legfontosabb, bizalmuk elnyerése csodálatos dolog. Ahhoz, hogy jó munkát tudjak, végezni elengedhetetlenek tartom a kollegáimmal való őszinte és bizalmon alapuló kapcsolatot.

A gyermekek szeretetben való növekedéséhez csak akkor tudunk hozzájárulni, ha EGYÜTT, dolgozunk értük.